Cam Katlanır Cam

KATLANIR CAM SİSTEM ÖZELLİKLERİ:

Özel tasarımlı termiği yüksek alüminyum kullanılır.Temperli veya lamine cam kullanılır.Camlar bantla veya silikonla değil; bakteri ve koku üretmeyen ithal yapıştırıcı ile tutturulur.Her cam için 2 teker ve her tekerde 2 adet kapalı rulman kullanılır.Cam ölçüleri her balkon için özel olarak belirlenirCafe, Restaurant, Mağaza, Vitrin ve Balkon özelliği olan tüm mesken ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın şekline göre özel dizayn yapılır.Oval, köşeli, düz tüm mekanlara uygundur.Kanatları tek parça emniyet camdan imal edilen sistem balkonlarda alttan ve üstten; vitrinlerde üstten taşıyıcılı olmak üzere iki çeşit çalışma mekanizmasına sahiptir.Camlar üstte ve altta alüminyum profiller arasında kayarak hareket eder.İlk kanattaki alt ve üst kilitleme sistemi sayesinde güvenli kulanım sağlar.Tüm kanatların içeriye açılması sayesinde kolay temizlenebilen sistem yağmur, rüzgar, toz gibi dış etkenlere karşı koruyucudur.Binaların mimari görüntüsünü bozmaz, estetiktir.Sistemde 6-8-10 mm. kalınlığında darbelere ve kırılmaya karşı yüksek mukavemete sahip temperli cam kullanılmaktadır.İsteğe göre lamine cam kullanılabilir.Alüminyum profillerin isteğe göre renk seçenekleri mevcuttur.Her türlü balkon yapısına kolaylıkla uygulanabilen sistem; cam aralarındaki şeffaf fitiller sayesinde estetik ve yalıtımlıdır.Müşterilerimiz çeşitli isimlerle sistemi adlandırmaktadır.
Cam Balkon Sistemleri Hakkında:         

                                                               
Cam balkon 1981 yılında ilk defa Finlandiya’da uygulamaya başlanmıştır. Daha sonra Avrupa kentlerinde yayılmaya başlamış ve 1999 yılında ülkemizde, ANKARA'DA uygulamaları başlamıştır. Finladiya'da ve ülkemizde ilk yapılan cam balkonlar alttan taşımalı denilen sistem bilye tekerlekli sistemdir. Her cam plakasındaki yaklaşık 25 - 30 kg. yük iki adet bilyenin üzerinde hareket etmektedir. Jantın üzerinde giden otomobil misali. Bu sistem bütün yükün tabana binmesi ve alttaki rayında alüminyum gibi yumuşak bir malzeme olması nedeniyle ray üzerinde çöküntüler meydana getirmektedir, aynen asfalttaki çöküntü ve tümsekler gibi. Dolayısıyla ray bir müddet sonra iyice deforme oluyor ve sistem kilitleniyor. İlk çıkan sistem olması ve bir çok eksik yönleri bulunmasına rağmen bu sistem fiyatının ucuz olması dolayısıyla halen piyasada müşterilere sunulmakta ve dez avantajlarından bahsedilmediği için eskiye göre azda olsa talep edilmektedir. " Bu sistemi tercih edecek olan müşterilerimizin bu açıklamayı göz önünde bulundurmasını rica ederiz. "

   Alttan taşımalı sistemin yukarıda bir kısmını saydığımız eksik ve problemli yönlerinden dolayı satın alan kullanıcılar bir müddet sonra rahatsızlık duymaya ve satın aldıkları yere şikayetleri başlayınca; alttan ve üstten taşımalı sistemler ortaya çıkmıştır. Bugün piyasada alttan ve üstten taşımalı sistemlerin onlarca değişik modeli vardır. Kullanılan profilin ebat ve et kalınlığı, cam bitiş kapağı uygulanıp - uygulanmaması, dış yüzeyde yağmur saçağı bulunması, estetik ve fonksiyonel olması gibi bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Çalışma prensibi olarak alt ve üst taraftaki raylarda yatay olarak hareket eden 4 adet çifttekerden oluşmaktadır. ( Birbirinden bağımsız hareket eden toplam 8 adet teker. ) Tekerlerin içi kapalı sistem rulman dışları ise polyamid denilen sert plastikle kaplanmaktadır. Yine piyasada bir çok farklı marka ve modelde aksesuarlar bulunmaktadır. Peki  son kullanıcı olan siz değerli müşterilerimiz gerçek kaliteyi nasıl fark edeceksiniz? Sİzlere acizane tavsiyemiz en az 2-3 firmanın kullandığı malzemeleri bizzat kendiniz yakından incelemenizdir. Çünki cam balkon hem maliyetli, hem de uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir üründür. Yaptırdığınız cam balkonların hafif bir rüzgarda şıngır şıngır sallanmasını veya cam aralarından giren rüzgarla ıslık çalmasını istemezsiniz herhalde....

 

   Sonuç olarak biz, en ucuz cam balkonu yapıyoruz iddiasında değiliz, olamayız!!!. Fakat biz BERKON  CAM BALKON SİSTEMLERİ yaptığımız işi; kullandığımız malzeme ve uyguladığımız işçilikle orantılı olarak muadillerimiz arasında en uygun fiyata yapma, paranızın ve beklentinizin tam karşılığını vermek iddiasındayız.

 

 

KANAT TOPLAMA MEKANİZMASI İLE İSTENİLEN SAYIDA KANADI ESTETİK BİR ŞEKİLDE AÇIK TUTABİLME İMKANI.

TEK HAREKETTE AÇILABİLEN KİLİT SİSTEMİ.

KUSURSUZ GÜVENLİK SİSTEMLERİ .

TAM YALITIMLI KENAR BİTİŞ PROFİLLERİ.

KANAT BİRLEŞİMLERİNDE PLASTİK KAPAKLAR SAYESİNDE TAM SIZDIRMAZLIK.

TEKERLEK ÇIKIŞ NOKTALARINDAKİ PLASTİK KAPAK SAYESİNDE ŞIK BİR GÖRÜNÜM.

CAM VE KANAT PROFİLİ BİRLEŞİMLERİNDE UV KORUMALI BİRLEŞİM.

UYUMLU VE ESTETİK BİR CEPHE GÖRÜNTÜSÜ.

MANZARA KAYBINIZIN BULUNMAMASI.

İSTENİLDİĞİNDE BALKONUNUZUN HİÇ KAPANMAMIŞ HALE DÖNEBİLMESİ.

HER TÜRLÜ BALKON İÇİN YAPI DOKUSUNUN KORUNMASI

DÖRT MEVSİM BALKON KULLANIMI

YER KAZANIMI

TEMİZ VE FERAH BİR ORTAM

KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZ İÇİN EMNİYET

ENERJİ TASARRUFU

GÜRÜLTÜ İZOLASYONU

HIRSIZLIĞA KARŞI TEDBİR

KOLAY TEMİZLİK

KOLAY KULLANIM

BAKIM KOLAYLIĞI

EKONOMİK YAKLAŞIM

PATENTLİ BİR SİSTEM OLUP LİSANSLI VE KORUMA ALTINDADIR.

TADİLAT PROJESİ GEREKTİRMEZ.

KAT MALİKLERİNE YASAL SIKINTI VERMEZ.

CAMLAR SAĞA SOLA VEYA HER İKİ YÖNEDE TOPLANARAK AÇILABİLİR.

HER TÜRLÜ BALKON SİSTEME UYGUNDUR.

SİSTEMDE KANATLARIN BİR YADA BİRKAÇINI PENCERE GİBİ AÇIP KULLANBİLME İMKANI VARDIR.

AÇILDIĞINDA AZ YER KAPLAR.


Ana Sayfa AramaSite Haritası